Аналіз ДНК на єврейські маркери

Для тих, хто хоче підтвердити єврейське походження

  • звіт про наявність в ДНК одного або декількох єврейських маркерів
  • успадковані від одного або обох батьків

В останні роки було виявлено кілька специфічних маркерів ДНК євреїв. Наш тест на єврейське походження встановить, чи є у вас один або кілька єврейських маркерів. Він визначає, чи отримали ви цей маркер від одного або від обох батьків.

Єврейські маркери

Ці маркери не обов'язково вказують на єврейське походження, вони можуть також вказувати на походження з тих місць, де історично проживали євреї, в зв'язку з змішуванням євреїв з місцевими популяціями, конверсіями, втратою ідентифікації і явищем кріптоіудаізма. Однак, статистика демонструє, що понад 80% сучасних євреїв мають один або більше маркерів. Вони визначаються для обох гілок іудеїв - ашкеназі і сефардів, або іспанських євреїв.

Євреї-ашкеназі (на івриті - німецькі), почали своє походження на землі Рейнланд і в північній Франції, після падіння Римської імперії. Під час Карла Великого, близько 800рр, вони почали селитися на сході, коли землі центрально- і східноєвропейських слов'ян були завойовані французами і німцями. Потім вони зустріли тюркських хозарів, які прийшли з Кавказу. Вони досягли найвищої точки в своєму розвитку в 17 столітті в Польщі, Литві, Сілезії, Україні, Росії і Румунії. Під час Третього рейху в Німеччині шість мільйонів або більше їх було убито під час голокосту. В даний час вони представляють, напевно, найбільш типовий вигляд іудаїзму, і складають 80% євреїв Америки та Ізраїлю. Оскільки вони походять від маленького ядра (ефект засновника або пляшкового горлечка), яке продовжувало розширюватися, зберігаючи той же набір генів (дрейф генів), євреї-ашкеназі мають дуже впізнавані генетичні риси. Вони схильні до ряду спадкових захворювань, таких як хвороба Тея-Сакса.

В процесі зачаття ви отримали один ген від одного батька, і один ген - від другого з батьків, у вас може бути два маркера, один або жодного. Неможливо, на підставі результатів аналізу, сказати, від якого з батьків ви успадкували єврейські маркери. Ви тільки самі можете визначити, виходячи з вашої генеалогії. Згідно механізмів рекомбінації ДНК з покоління в покоління, ви можете отримати маркер, а ваш брат або сестра - ні. Але якщо у вас є галочка в таблиці, то є підстави вважати, що протягом останнього часу є як мінімум одна лінія у вашій родині, переважно єврейська.

Які маркери свідчать про єврейське походження?

Єврейський маркер I. Це найпоширеніший маркер з трьох маркерів. Він може зустрічатися без відомого єврейського походження з багатьох причин, включаючи звернення предків до християнства протягом століть переслідувань євреїв в Європі. Найбільш високі частоти - у поляків, росіян, німців, угорців, румунів і слов'ян, які вступали в шлюб з євреями-ашкеназі. Також він зустрічається в іспанських, португальських і марокканських євреїв (сефардів).

Єврейський маркер II. Це найсильніший маркер. Він зустрічається серед єврейських сімей, які вступали в шлюби з іншими євреями протягом століть. Він характеризує євреїв Ашкеназі.

Єврейський маркер III. Цей маркер вказує на корені з Близького Востока. Його зберегли євреї, а також носять курди, сирійці, араби, бербери, баски, турки, греки, італійці та інші популяції стародавнього світу . Він дуже поширений у євреїв-сефардів.

Єврейський маркер IV. Цей маркер вказує на походження від татар або хазар. Хазари були тюркським народом Центральної Азії, з елементами гунів і іранців, з корінням з Кавказького регіону. Після звернення в іудаїзм в ранньому середньовіччі, вони переселилися на захід в Росію і Україну під тиском ісламу, поступово стаючи значним компонентом єврейства Східної і Центральної Європи. Багато євреїв-ашкеназі в даний час виявляють, що у них є хазарське (або змішане татарське) походження.

Результат "Аналіз ДНК на єврейські маркери"

Ви отримаєте звіт на 5 аркушах, включаючи сертифікат.

Матеріал для аналізу і терміни

Біоматеріал: мазки з рота на ватних паличках

Забор матеріалу можна зробити в містах: Київ, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Кременчук, Львів, Одеса, Полтава, Харків, Миколаїв, Вінниця, Івано-Франківськ, Черкаси, Чернівці.
З будь-якого іншого міста можна замовити у нас набір і надіслати матеріал.

Термін виконання аналізу: 30 робочих днів