Часті питання про тест ДНК

Як робиться тест ДНК?

Наша лабораторія використовує метод полімеразної ланцюгової реакції (метод ПЛР), який замінив раніше використовуємий метод RFLP, оскільки він більш точний, і може використовуватися з дрібними фрагментами ДНК. З цієї причини немає необхідності використовувати кров як генетичний матеріал, досить використовувати слину.
Дитина успадковує ДНК від матері (23 хромосоми) і від батька (також 23 хромосоми). Кожен з батьків відповідає за половину ДНК дитини. Таким чином, дитина (і кожна людина) має 23 пари хромосом. У кожній ділянці ДНК (локусі) хромосомної пари є певні фрагменти ДНК (алелі) в кожній хромосомі. Тест ДНК робиться шляхом ідентифікації певних фрагментів ДНК (алелей) для певної множини локусів батька, матері і дитини. Якщо мати та батько - батьки дитини, то два фрагмента ДНК в кожному локусі в хромосомах дитини повинні бути успадковані по одному від кожного з батьків. Встановлення батьківства чи материнства можливо з використанням цих фрагментів ДНК.. Детальніше про технологію…

Яка точність тестів ДНК?

Тест ДНК - найбільш точний метод встановлення батьківства. Точність в разі негативної відповіді - 100%.
Точність в разі позитивної відповіді становить 99,9+% - 99,99999%. Висновок експертів, що підтверджує батьківство – БАТЬКО – не може бути зроблений з 100% вірогідністю, так як завжди є теоретична ймовірність існування брата-близнюка тестованого батька з таким же генетичним профілем. Точність тестів, запропонованих нашою лабораторією - максимальна, яка є в світі на сьогоднішній день.

Чи можна встановити батьківство по групі крові?

Цей метод не є методом встановлення батьківства, групи крові можуть збігтися випадково. Тільки аналіз ДНК може підтвердити і спростувати батьківство. Розрахувати групу крові і резус-фактор дитини

Які стандарти використовуються для забезпечення точності тестів ДНК?

ННаша лабораторія строго дотримується стандартів міжнародних акредитацій AABB, ISO, CLIA та інших. Оскільки ми використовуємо не менше 16 генетичних маркерів, результати зазвичай цілком певні - або 0%, або 99,9 +%. У складних випадках, коли 16 маркерів не можуть забезпечити таку високу очность, лабораторія використовує до 33 маркерів

Що таке букальний мазок і чи забезпечує він таку ж точність, як кров?

Букальний мазок береться з рота стерильними ватними паличками. Для взяття мазка потрібно 10-20 секунд круговими рухами потерти паличкою по внутрішній стороні щоки. Результат тесту ДНК буде такий же точний, як і по крові, так як ДНК у всіх клітинах одна і та ж.

Чи можна використовувати для мазків звичайні ватні палички для вух?

Для мазків бажано використовувати стерильні палички, найзручніше придбати набір для взяття мазків у нас в ДНК-центрі. Однак можна використовувати і звичайні ватні гігієнічні палички - розкрити нову упаковку перед забором матеріалу і зняти ватне намотування з одного боку палички. Використовувати 2-4 палички для кожного учасника і покласти в паперові конверти. Детальніше дивіться інструкцію.

Скільки може зберігатися мазок, якщо я візьму його вдома і привезу до вас не відразу?

Набір з узятим генетичним матеріалом може зберігатися тривалий час - декілька місяців, проте рекомендуємо не затягувати з його передачею для аналізу, передати протягом 7-10 днів, так як з плином часу ймовірність успішного виділення ДНК зменшується.

Чи можна вислати мені набір для взяття мазка і результати так, щоб ніхто про це не дізнався?

Ми розуміємо делікатність питання встановлення батьківства. Набір і результати будуть передані Вам найбільш зручним для Вас чином.

Чи може тест на батьківство бути проведено без матері?

Так, звичайно тест робиться тільки для батька і дитини. Згода матері не потрібна. Однак якщо в тесті бере участь і мати, в деяких випадках точність тесту може бути вище.

Що, якщо я хочу провести тест ДНК для ще однієї дитини або ще одного батька?

У тест можуть бути включені додаткові члени сім'ї - ще один батько, дитина, за додаткову плату, вартість такого тесту буде дешевше, ніж виконання двох окремих аналізів.

З якого віку дитини можна проводити тест на батьківство?

Учасником тесту ДНК може бути навіть новонароджений. Взяття мазка слини ватною паличкою - безболісна і нетравматична процедура. Якщо дитина перебуває на грудному вигодовуванні, необхідно, щоб з часу останнього годування пройшло не менше години.

Що відбувається зі зразками після проведення тесту?

Ми знищуємо зразки відразу після проведення тесту і отримання результатів. Дані учасників тесту архівуються.

Яким чином я отримаю результати тесту?

Результати можна отримати в ДНК-центрах, або вони можуть бути відправлені , на электронну адресу та по телефону. Спосіб видачі результатів Ви вибираєте при замовленні тесту.

Як інтерпретувати результати тесту?

У переважній більшості випадків висновок містить однозначний результат. Передбачуваний батько або "виключений" або "не виключений" як біологічний батько. Кожен з 15 ідентифікуючих локусів аналізується окремо, по ньому розраховується індекс батьківства, потім індивідуальні індекси об'єднуються для розрахунку "комбінованого індексу батьківства". Чим вище комбінований індекс, тим вище ймовірність батьківства. Детальніше…

Як виглядає результат тесту ДНК на батьківство?

Результат тесту ДНК на батьківство є документ на фірмовому бланку з печаткою лабораторії, в якому міститься висновок, наскільки ймовірним є батьківство. У разі негативного результату батьківство виключається, його ймовірність 0%. У разі позитивного результату батьківство не виключається, його ймовірність 99,9 +%. Крім заключення, документ містить генетичні паспорти тестованих, тобто унікальну для кожної людини інформацію про структуру ДНК.

Що таке комбінований індекс батьківства?

Комбінований індекс батьківства - це число, яке представляє ймовірність батьківства. Число розраховується на підставі того, наскільки часто зустрічається генетична інформація, знайдена у тестованих, в популяції вашої раси. Комбінований індекс батьківства може генерувати 99.999% ймовірності батьківства, і навіть вище. Наприклад, КВО рівний 9 999 987, означає, що шанси передбачуваного батька бути біологічним батьком, становлять 9 999 987 до одного.

Чи можна використовувати висновок в судових інстанціях?

Заключення, яке ви отримуєте по виконанню аналізу для особистого користування, можна використовувати як підставу для подачі позову. Такий аналіз робиться без ідентифікації особистостей. Аналіз для суду робиться з ідентифікацією особистостей учасників, тільки він матиме юридичну силу.

Чи конфіденційні результати?

Чи можна зробити тест анонімно?

Можна, ви можете вказати будь-які імена при замовленні тесту.

Чи потрібно мені направлення від лікаря або від суду для замовлення тесту ДНК?

Ні, вам не потрібні ніякі напрямки, це ваше право - знати правду.

Чи можна зробити тест ДНК, якщо з якихось причин немає можливості взяти букальний мазок?

Можна зробити тест ДНК по альтернативним нестандартним зразкам ДНК.

Чому ви пропонуєте таку низьку ціну на ДНК-тест на батьківство?

Наша лабораторія є найбільшою в світі і завдяки новітньому автоматизованому устаткуванню, ми робимо більшу кількість тестів за одиницю часу. А значить, наша мета - залучити якомога більше клієнтів, а не заробити багато на одному. При цьому якість тесту на рівні світових стандартів.

Чи можна зробити тест на батьківство до народження дитини?

Так, ми можемо провести пренатальний тест на батьківство. Аналіз, який ми пропонуємо, абсолютно безпечний для плоду, батьківство визначається по венозній крові матері і передбачуваного батька. Такий аналіз можливий, якщо термін вагітності не менше 9 повних акушерських тижнів.

Чи змінюється ДНК після переливання крові?

ДНК не змінюється після переливання крові. У разі забору крові протягом 2-3 тижнів після переливання крові є невелика ймовірність того, що вийде змішаний профіль ДНК (небажана ситуація). Але це не є проблема при заборі матеріалу з порожнини рота (букальному мазку - як в нашому випадку), або якщо пройшло більше часу з моменту переливання. Вся донорська кров очищається до цього часу.

Чи можна бути впевненим в результаті аналізу ДНК на батьківство, якщо найближчий родич передбачуваного батька (батько, син, брат) також може бути біологічним батьком дитини?

У цьому випадку необхідно повідомити нам, що є така ситуація. Якщо немає можливості тестувати обох передбачуваних батьків, ми проведемо розширений аналіз, і розрахуємо шанси того, що найближчий родич може бути біологічним батьком. У будь-якому випадку ви можете бути впевнені в результаті аналізу.

Що станеться, якщо я самостійно неправильно вчиню забір матеріалу? Чи потрібно мені буде повторно оплачувати аналіз?

У цьому випадку вам доведеться повторно здати матеріал. Нічого доплачувати не потрібно.

Чому такі швидкі терміни аналізу ДНК? В інших клініках він робиться близько місяця.

Оскільки ми робимо велику кількість аналізів, відправки матеріалу в лабораторію відбуваються кілька разів на тиждень. Доставка зразків - 2 робочих дня. Сам аналіз виконується 2-5 робочих дня. Якщо аналіз терміновий, він вирушає негайно і виконується з найвищим пріоритетом.

Передбачуваний батько не хоче робити тест ДНК, як мені визначити батьківство?

Для аналізу можна використовувати матеріал родичів батька - батьків, дітей, братів і сестер. Аналіз бабусі, дідуся і онуків такий же точний, як і аналіз на батьківство.

Передбачуваний батько знаходиться далеко, в іншій країні. Як мені зробити тест ДНК?

Матеріал можна взяти самостійно в будь-якій точці світу і надіслати нам для аналізу. Він зберігається довго, кілька місяців. Також можна скористатися послугами забору будь-яких лікарів, в тому числі представництвами нашої лабораторії в 168 країнах.