Аналізи ДНК в Україні

Місто: Київ

вул. Льва Толстого 21
Пн-Сб 8-20, Нд 9-18
 • Біла Церква
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Камянське
 • Київ
 • Конотоп
 • Кременчук
 • Кривий Ріг
 • Кропивницький
 • Лебедин
 • Луцьк
 • Львів
 • Миколаїв
 • Нікополь
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Умань
 • Харків
 • Хмельницкий
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернігів
 • Шостка

Всі аналізи/Аналізи на спорідненість для особистого користування

Аналіз ДНК бабуся/дідусь - онук/онучка

Код 3. участь матері дитини безкоштовно, якщо необхідно для точності (по запиту лабораторії)
Термін: 12р.дн.
Зразок: букальний епітелій
Вартість: 7900 грн
Замовити

Аналіз ДНК на спорідненість "Бабуся або Дідусь" може визначити, чи є передбачувані бабуся та/або дідусь біологічними бабусею та дідусем дитини.

Коли роблять аналіз ДНК на спорідненість бабуся-дідусь?

У разі, якщо необхідно провести аналіз ДНК на батьківство, а зразки батька недоступні, аналіз ДНК Бабуся-Дідусь допомагає встановити батьківство, використовуючи ДНК бабусі та дідуся (батьків передбачуваного батька). Наприклад, у матері є дитина, і вона хоче знати, чи є гаданий батько біологічним батьком дитини. Передбачуваний батько далеко, або недоступний, або його немає в живих. Якщо біологічні батьки батька живі (тобто передбачувані бабуся і дідусь дитини), їх зразків може бути отриманий профіль ДНК відсутнього передбачуваного батька.

Учасники аналізу бабуся-дідусь

Обов'язково: бабуся чи дідусь, дитина.

Опційно: другий з батьків батька, мати, додаткова дитина.

У цьому аналізі рекомендується участь обох батьків батька, у цьому випадку точність буде не менше 99%, така ж як у тесті на батьківство. Якщо немає такої можливості, бажано включити в аналіз мати. Проаналізувавши ДНК матері, ми розуміємо, яку саме інформацію дитина мала успадкувати від батька, тим самим точність аналізу підвищується.

Чому важливо вибрати правильний аналіз на спорідненість бабуся-дідусь?

При встановленні спорідненості другого порядку важливо вибрати найкращу опцію тестування з урахуванням можливих учасників та їхньої статі. Деякі опції можуть гарантувати певний результат (99% або 0% ймовірності спорідненості), тоді як за звичайного аналізу бабуся-дідусь ймовірність заздалегідь спрогнозувати не можна.

Якщо є можливість участь обох батьків батька (або матері) – бабусі та дідуся, то аналіз дає остаточний результат – або 0%, або 99,9+% ймовірності.

Якщо необхідно встановити спорідненість між дідусем по батькові та онуком, рекомендується тестування Y-хромосоми, яке дає остаточний результат – або 0%, або 99,9+% ймовірності. У ньому участь матері не потрібна.

Якщо необхідно встановити спорідненість між бабусею по батькові та онукою, рекомендується порівняння Х-хромосоми, яке дає остаточний результат – або 0%, або 99,9+% ймовірності. У ньому участь матері не потрібна.

Якщо є додаткові родичі передбачуваного батька (діти чи брат-сестра), рекомендується аналіз – складна вбо віддалена спорідненість.

Результат аналізу ДНК бабуся-дідусь

Беруть участь обидва бабуся та дідусь

Результат 1. Спорідненість Бабуся і Дідусь підтверджується підтверджується – "Не виключені як бабуся і дідусь".
Імовірність спорідненості >99,9%.

Визначення спорідненості Бабуся і Дідусь із ймовірністю 99,9+% означає, що спорідненість доведена. У кожному локусі (рядку) є однакове значення алелі у дитини та бабусі чи дідуся. Такий однозначний результат гарантується лише за участю обох батьків

Результат 2. Спорідненість виключається – "Виключені як Бабуся і Дідусь".
Можливість спорідненості 0%.

Вірогідність 0% означає, що спорідненість виключена. Збігаюче значення алелі є над кожному локусі (рядку). Дитина не успадкувала від бабусі та дідуся необхідну генетичну інформацію. Такий однозначний результат гарантується лише за участю обох батьків.

Бере участь тільки бабуся чи дідусь

Робиться статистичний розрахунок, виходячи з частоти народження локусів у популяції. Для більш високої точності бажано участь матері. Однак навіть за двох учасників зазвичай ймовірність досить висока - понад 90% або менше 10%.

Результат 1. Імовірність родинного зв'язку Бабуся/Дідусь висока, тобто >90%. Багато алелів ДНК-профілю дитини збігаються зі значеннями бабусі/дідуся, серед них є ті, що рідко зустрічаються у популяції.

Результат 2. Імовірність родинного зв'язку Бабуся/Дідусь низька, тобто <10%. Збігаються значень алелів у дитини та бабусі/дідуся мало.

Результат 3. Імовірність родинного зв'язку Бабуся/Дідусь не дає певного результату, тобто від 10% до 90%. рідкісних алелів. Рекомендується додати до аналізу інших родичів дитини.

Забір матеріалу для аналізу ДНК Бабуся-Дідуся

Стандартний матеріал для тесту ДНК - клітини епітелію, забір матеріалу проводиться за допомогою простого мазка ватними паличками з внутрішньої сторони щоки.

Забір матеріалу можна провести:

 • у нас у центрах у містах, де є наші представництва;
 • виклик фахівця додому;
 • самостійно, використовуючи наш набір або звичайні ватяні палички та паперові конверти, матеріал потрібно привезти нам або надіслати Новою поштою.
 • Замовити набір

Документи: Інструкція із забору матеріалу, Бланк замовлення аналізу Бабуся-Дідуся , Договір

Не варто переживати, що ви щось зробите неправильно – навіть якщо матеріалу буде недостатньо для виділення ДНК, ми надаємо право безкоштовно перездати матеріал.

Нестандартні зразки

Для аналізу ДНК можна використовувати нестандартні зразки, наприклад, нігті, волосся, плями крові. Це дає можливість не вдаватися до більш очевидної процедури. Перелік нестандартних матеріалів

Такі зразки слід використовувати тільки для тих учасників, які не мають можливості взяти мазки з рота. Хоча ми виділимо ДНК у більшості випадків, гарантії на ці матеріали ми не даємо. У разі виділення ДНК точність така ж висока, як і за стандартних матеріалів.

Аналіз для юридичних цілей

Якщо аналіз необхідний для суду, необхідно замовляти послугу досудового аналізу на спорідненість. Для цього потрібні паспорти або свідоцтво народження учасників. Результат міститиме паспортні дані, фото учасників, протокол забору матеріалу, фото зразків, фото документів, що ідентифікують, повний опис методології проведення аналізу ДНК, електрофореграму.

Точність аналізу ДНК на спорідненість Бабуся-Дідуся

Прийнятим в індустрії стандартом є аналіз 16 локусів, але для аналізу спорідненості другого порядку, такого як бабуся чи дідусь, цього недостатньо. Ми використовуємо до 40 локусів (ДНК-маркерів) в аналізі ДНК на спорідненість другого порядку. Чим більша кількість локусів, тим вища точність такого аналізу.

Ми виконуємо аналіз на новітньому обладнання для ДНК-тестування від Applied Biosystems, США та надійну систему контролю якості, включаючи відеозапис лаборатного процесу. Директор з науки генетик Марина Савельєва особисто відповідає за правильність аналізів.Ваш голос учтен!
4.9 / 5.0
(7 голосов)

Вопросы (26)

Андрій
06.02.2024
Загинув на війні батько кажуть що зійшлось по днк зійшлось чи можна в вас ще раз перевірити
Медико-генетический центр "Мама Папа"
10.02.2024
Можна. Потрібно розуміти, який біоматеріал є від батька.
Ольга
29.12.2023
Син погиб може гражданская жена через суд заставить меня пройти ДНК.я не хочу.
Медико-генетический центр "Мама Папа"
07.01.2024
Заставить вас сдать ДНК никто не может, даже суд. Вы можете не прийти на сдачу материала. Однако суд может это учесть в своем решении.
Юлія
12.12.2023
Скільки коштуватиме ДНК -тест ,бабуся,дідусь та онука?
Медико-генетический центр "Мама Папа"
20.12.2023
Доброго дня, тест для особистого використання 7900 грн.
Ольга Сотникова
29.11.2023
Добрый день, планируем установить отцовство через суд,отец на данный момент без вести пропавший,но есть дедушка.какую необходимо делать экспертизу, до судебную?спасибо
Медико-генетический центр "Мама Папа"
05.12.2023
Добрый день. Досудебную, если еще не обращались в суд. Судебную, если дело уже в суде.
Максим
10.11.2023
Здравствуйте! Сколько будет стоить стандартный тест для установления родства отца и ребенка.
Медико-генетический центр "Мама Папа"
18.11.2023
Стоимость теста ДНК на отцовство - 4900 грн.
Лідія
07.11.2023
Доброго дня,чи можна встановити ступінь родства бабуся -онука, якщо онука проживає закордоном?Чи можна взяти там у дитини матеріал і переслати в Україну? Дякую
Анюта
16.10.2023
Доброго вечора,а якщо зробити ДНК тест бабуся+4 онуки (3 дівчинки і один хлопець) скільки буде коштувати?
Медико-генетический центр "Мама Папа"
19.10.2023
Добрий день. 7900 + 3800*2, загалом 15500 грн.
Ольга
08.10.2023
День добрый, мы сейчас в суде устанавливаем отцовство. Отец пропал без вести. Из родственников есть только родная тетя отца по материнской линии. Т.е. двоюродная бабушка. Может ли анализ показать степень родства? Благодарю
Медико-генетический центр "Мама Папа"
09.10.2023
Это очень отдаленное родство. Такое родство может показать только генеалогический тест. Судебная экспертиза не делается на такое родство, но возможно, результаты генеалогического теста будут дополнительным доказательством.
Анастасия
11.09.2023
Добрый вечер,если отец ребенка погиб,может ли в тесте днк выступать родная сестра его?
Медико-генетический центр "Мама Папа"
12.09.2023
Да, можно, это будет анализ тетя-племянник/племянница.
Валентина
08.08.2023
Доброго вечора! Батько дитини помер. Є бабуся і дідусь . У дитини Синдром Дауна. Чи буде днк тест адекватним у нашому випадку? На скільки відсотків точним? За здалегіть дякую за відповідь.
Медико-генетический центр "Мама Папа"
09.08.2023
Доброго дня, синдром Дауна не впливає на можливість тесту на батьківство. Точність буде така ж висока. Але краще попередити лабораторію, щоб уважно дивилися на саме той маркер, що знаходиться на 21 хромосомі.
Катя
28.07.2023
Какой лучше сделать ДНК тест,двум внукам на отцовство или родство,если отца нет в живых и деда..,есть бабушка,сестра ,брат
Медико-генетический центр "Мама Папа"
29.07.2023
Самая высокая точность будет, если сделать с братом по Y-хромосоме, если есть уверенность, что брат - это сын предполагаемого отца, то с ним можно сравнить двух внуков, то есть тест брат-брат по Y-хромосоме. https://www.testdnk.com.ua/analizy-dnk/y-chromosome-comparison
Наталія
30.06.2023
Доброго дня, двом внукам-рідним братам зробили тест днк бабушка-внук,у одного результат 75% ,у другого 99.98%,тато загинув,дедушка помер .Чому така різниця і чи може таке бути?
Медико-генетический центр "Мама Папа"
30.06.2023
Таке може бути. Це залежить від отриманих даних. Один внук отримав від бабусі менше значень або не такі рідкі, як інший онук. Можна ще порахувати ймовірність спорідненості першого онука, взявши дані другого онука в розрахунок. Це має зробити ймовірність більш визначеною.
Таміла
29.06.2023
Що може вплинути на результат ДНК тесту бабуся - онука Потрібно зазначити що бабуся зловживає алкоголем
Медико-генетический центр "Мама Папа"
30.06.2023
Ні, це не може вплинути на результат.
Анастасія
29.06.2023
Подскажите какой вид анализа нужен для суда по установлению отцовства досудебный или судебный или оба?
Медико-генетический центр "Мама Папа"
29.06.2023
Если тест по решению суда, то судебный. Если до суда еще не дошло, то досудебный.
Ольга
15.05.2023
Планую зробити аналіз бабуся (матір батька) та онук . Чи потрібні ще додаткові зразки інших родичів для більш точного результату?
Медико-генетический центр "Мама Папа"
15.05.2023
Бажано дідуся, з ним точніть гарантована. Якщо його не має, то мати. Якщо нікого немає, то можна просто бабуся-онук.
Дарья
25.03.2023
Добрый вечер! Вы делаете через суд установление родства между бабушкой и внучкой (так как отца не стало), нужно установить отцовство посмертно. Сколько стоит?
Медико-генетический центр "Мама Папа"
26.03.2023
Добрый день, Дарья. Да, выполняем. Стоимость досудебного анализа бабушка-внучка 11900 грн, судебного - 13200 грн. Тест будет выполняться по X-хромосоме, вероятность родства гарантированно 99,9% или 0%.
Диана
14.01.2023
Можно ли определить по ДНК сестёр - общие ли у двоюродных сестёр бабушка и дедушка или только бабушка?
Медико-генетический центр "Мама Папа"
16.01.2023
Звичайний тест на сестер не покаже, тільки робити обом генеалогічний тест, він покаже точніше спорідненість
Анна
25.03.2022
Мой муж умер, я беременна. Возможно ли сделать тест ДНК до рождения ребёнка? С участием матери мужа.
Медико-генетический центр "Мама Папа"
29.03.2022
Можно, но после рождения ребенка. Бабушка-ребенок.
Анастасия
06.02.2022
Здравствуйте! Если у человека нашлись предполагаемые родственники,но это брат предполагаемого отца(родной),можно ли установить родство через него,т.к обоих родителей уде нет в живых и есть только девушка(предполагаемая дочь),и дядя(брат предполагаемого отца)?Заранее благодарю
Медико-генетический центр "Мама Папа"
07.02.2022
Добрый день, можно, анализ дядя-племянник. https://www.testdnk.com.ua/analizy-dnk/uncle-aunt-niece-nephew-dna-test
Валентина
01.01.2022
Здравствуйте.У меня умер брат у него есть непризнаный единственный сын.Родителей наших тоже уже нет .Есть я тетка можно ли установить отцовство
Медико-генетический центр "Мама Папа"
07.01.2022
Можно, в случае родства тетя-племянник родства мать ребенка повысит точность тестирования ДНК.
Наталья
17.07.2021
Здравствуйте! анализ бабушка, внучка показывает 76.910644% что это значит
Медико-генетический центр "Мама Папа"
17.07.2021
Добрый день, это неопределенный результат, но вероятность того, что бабушка является биологической бабушкой, в 4 раза выше, чем вероятность того, что она не является бабушкой. Если это бабушка по отцу и ребенок - девочка, то лучше было выбрать тест Х-хромосомы. Также, для точности можно было добавить дедушку. Но даже при обычном анализе, обратите внимание, сколько локусов (строк со значениями). Если их меньше 40, то лаборатория использовала не все возможные локусы.
Светлана
10.06.2021
Здравствуйте,если внук умер(родители его умерли),родился правнук .Можно ли тестом установить родство?
Медико-генетический центр "Мама Папа"
11.06.2021
Здравствуйте, это отдаленное родство, можно, но через генеалогический тест (стоимость 8900 грн обычного теста), а не теста бабушка-внук.
Сергей
03.06.2021
Как бабушке убедиться что это ее внук если сына тоесть отца ребенка нет в живых
Медико-генетический центр "Мама Папа"
04.06.2021
Здравствуйте, нужно сделать тест Бабушка-внук. Нужно сдать мазки изо рта на ватных палочках у нас в центре или прислать нам.
Татьяна
17.02.2021
Как доказать родство внука и бабушки по отцу,если обоих родителей внука, нет в живых?
Медико-генетический центр "Мама Папа"
18.02.2021
Здравствуйте, Татьяна, можно сделать анализ Бабушка-внук. Стоимость 6300 грн. Сдать буккальный эпителий. Точность обычно высокая.
Светлана
31.01.2019
Анализ между дедом по матери и внуком показал вероятность родства 99,6 % может такое быть или нет?
Марина Савельева, генетик Медико-генетический центр "Мама Папа"
31.01.2019
Здравствуйте, Светлана, Да, может. Зачастую этот анализ достаточно точный, особенно если лаборатория анализировала больше 25 локусов ДНК.
Светлана
28.01.2019
Мой брат сомневается что его дочь его,какой процент вероятности анализа днк между ним и внуком, материал у дочери взять нет возможности.
Марина Савельева, генетик Медико-генетический центр "Мама Папа"
28.01.2019
Здравствуйте, Светлана, Тест ДНК дедушка по матери + внук не имеет гарантированной точности, поскольку это родство второго порядка, хотя обычно она высокая, 98-99%. Образцы бабушки (матери дочери) или матери внука обеспечат максимальную точность, но скорей всего, в случае сомнений их взять проблематично. Еще один вариант - нестандартные образцы дочери, то есть не мазки изо рта, а ногти, ушная сера, носовой платок и другие. Имеет смысл сначала сделать тест ДНК дед-внук, только обязательно укажите при заказе, что дед - отец матери, а потом, если вдруг точность будет не удовлетворительная - сделать ДНК-профиль дочери по нестандартным материалам и сравнить с дедом - отцом дочери.

Добавить вопрос