Найкраща дієта – індивідуальна на основі вашої ДНК!

Найкраща дієта – індивідуальна на основі вашої ДНК!

Дата: 22.11.2022

Досить гадати, яка дієта працює для вас, і дізнайтеся про переваги підходу, заснованого на вашій генетичній схильності до набору ваги, харчування та особливостей, пов'язаних зі спортом!

За своєю суттю спосіб схуднення досить простий - витрачайте більше калорій, ніж отримуєте з їжею, яку їсте. Але зробити це можна у різний спосіб.

Від популярної кето-дієти до кефірної дієти та вегетаріанської є з чого вибрати. І більшість із них обіцяють дивовижні результати — деякі навіть без особливих зусиль!

Популярні химерні дієти обіцяють багато, але мало що дають

Тоді чому експерти в галузі охорони здоров'я застерігають людей від швидкої втрати ваги і хочуть, щоб ми зосередилися на усвідомленому та здоровому харчуванні, навіть якщо для досягнення нашої мети в гонитві за ідеальною вагою потрібно більше часу?

Бо жорстке обмеження будь-якої групи продуктів не є ні здоровим, ні усвідомленим. Так, це може швидко схилити стрілку ваги до бажаної ваги, але результати недовговічні. Вага повертається, і тривала нестача поживних речовин може позначитися на вашому здоров'ї.

Оцінка дієт від найкращих до гірших

Існує рейтинг найпопулярніших дієт за участю дієтологів та фахівців з діабету, здоров'я серця, поведінки людини та зниження ваги. Вони розглянули 35 дієт та оцінили їх від кращої до гіршої залежно від того, наскільки вони корисні для здоров'я та наскільки ефективні для схуднення.

Який же висновок?

Переможцем стала Середземноморська дієта, яка передбачає раціон із фруктів, овочів, цільнозернових продуктів, риби та оливкової олії, знижує ризик серцево-судинних захворювань, деяких видів раку, цукрового діабету, хвороби Альцгеймера та Паркінсона, а горезвісна Кето-дієта, яка має на увазі вживання великої кількості жирів і білків, але при цьому з мінімальної кількості вуглеводів, виявилася передостанньою. Іншими дієтами з високим рейтингом були:

Так у чому їх секрет?

Кращі дієти є найменш обмежують і дотримуються загальних принципів здорового харчування — вживання меншої кількості насичених жирів, цукру та солі, і більшої кількості свіжих фруктів та овочів, цільнозернових продуктів, бобових, нежирних сортів м'яса та риби. /p>

Але навіть володіючи цією інформацією, як і раніше, залишається занадто широкий спектр дієтичних режимів. Тому щоб допомогти собі визначитися з оптимальним вибором, враховуйте ваші індивідуальні потреби, аж до ваших генів. Відмінності в нашій ДНК призводять до різної реакції на поживні речовини, фізичну активність та багато іншого. Отже дієта, яка працює для вас, може не працювати для інших!

Здорова та ефективна дієта заснована на вашій ДНК

Годі грати в угадайки! Існують тести ДНК, які оцінюють вашу реакцію на жири (насичені, мононенасичені та поліненасичені), вуглеводи тощо. На основі результатів, можна скласти дієту, яка, швидше за все, призведе до успішного зниження/нормалізації ваги. Наприклад, низьковуглеводна дієта може допомогти вам, якщо ваша реакція на вуглеводи генетично несприятлива.

Ваша ДНК також може зробити вас більш схильним до набору надмірної ваги та ефекту «йо-йо» (або повторного набору ваги). Також є щасливчики, що несуть у своїй ДНК жироспалюючий ген, який допомагає їм швидше скидати зайву вагу у поєднанні з регулярними фізичними навантаженнями.

Всі ці фактори також впливають на вашу дієту, тому знати про них дуже важливо, якщо ви хочете знову влізти у старі джинси!

План дієти, створений спеціально для вас

Ви можете зробити ще один крок вперед з персоналізованим планом харчування, який враховує відповідний тип дієти і складається з смачних і різноманітних страв. Навіть якщо ви хочете скинути кілька кілограмів, пам'ятайте, що втрата ваги не має бути випробуванням.

Фітнес-план, заснований на ваших генах

Є ще одна складова управління вагою (і, звичайно, загальним станом здоров'я) — фізичні вправи.

Регулярна активність не тільки допомагає вам досягти бажаної цифри на терезах, але також зміцнює ваше серце і дає багато інших переваг.

Як і харчування, фізична активність частково визначається нашими генами. Тому дозвольте їм допомогти вам розробити план тренувань, який принесе користь вашому тілу. Можливо, ви виявите, що замість того, щоб завзято уникати вуглеводів, ви можете отримати з них користь! Ви навіть можете дізнатися, на якому виді фізичної діяльності зосередитись — на витривалості чи силі.

Фахівці з дієтології та фізичної активності сходяться на думці, що суть схуднення не повинна полягати у неймовірних фізичних навантаженнях, жорстких обмеженнях, голодуванні та нездоровому ставленні до їжі. Нормалізація та утримання здорової ваги потребує зміни ваших харчових звичок та способу життя.

Отже вибирайте дієту та фізичну активність, яка буде здоровою, ефективною, усвідомленою, приємною та схваленою вашою ДНК!

Автор: Юлия Сичкарь
медицинский работник, эксперт ДНК-центра, косметолог