Єврейське походження з ДНК

Єврейське походження з ДНК

Дата: 10.06.2017

Євреїв зближує лише релігія? Чи є особливий єврейський ген?

Євреїв зближує лише релігія? Чи є особливий єврейський ген?

Етнічні групи, представники яких одружуються одна з одною протягом поколінь і продовжують рід, пов'язані генетичними «вузами». Це незаперечний науковий факт, що існує низка особливостей ДНК, характерних для євреїв, які можуть зафіксувати генетичне тестування. Така однорідність генотипу євреїв складалася століттями.

Проте єврейський народ не є, з генетичної точки зору, абсолютно окремим, тому жодне тестування не може дати однозначних результатів. Попри це генеалогічний аналіз ДНК здатний підтвердити єврейське походження з високим ступенем ймовірності.

Навіть якщо Ваша гаплогрупа не входить до типових для однієї з єврейських спільнот, це не виключає єврейського походження. Порівняння Вашого ДНК-профілю з рештою, що зберігається в нашій базі даних, дозволить виявити генетичних родичів, тобто людей, з якими у Вас велика частка генетичного збігу. Якщо багато з них євреї, то ймовірність Вашого єврейського походження є високою.

Важливі поняття, пов'язані з темою єврейського походження

Модальний гаплотип коенів
Т. зв. «Модальний гаплотип коенів» - це певний ДНК-профіль, який зустрічається з високою частотою у єврейській субетнічній групі коенів. Наявність цього гаплотипу є очевидною вказівкою на єврейське походження.

Ашкенази
Ашкеназами назвали себе західні та східні євреї, пов'язані загальною релігією та культурою.

Сефарди
Сефардами стали називати себе нащадки євреїв, вигнаних з Піренейського півострова в районі 1500 н. е., після чого більшість із них оселилися в Османській імперії та на північному заході Африки (Магріб).

Левіти
Левіти називаються так на честь свого предка. Вони належать до дванадцяти племен Ізраїлю, які ведуть свій рід від синів Якова.

Коени
Коен - це біблійна назва стану іудейських священнослужителів.

Автор: Марина Савельева
Молекулярный генетик, биоинформатик