3 міфи про зради: порівняння чоловіків та жінок

3 міфи про зради: порівняння чоловіків та жінок

Дата: 09.10.2017

Чому зраджують подружжя? Незважаючи на серйозні наслідки, явище зради часте у нашому суспільстві. Розвінчуємо міфи про зради...

Наслідків зрад може бути безліч, і серед них є дуже серйозні, як, наприклад, невпевненість у тому, хто є біологічним батьком дитини. Ми як лабораторія ДНК-тестування отримуємо багато запитів щодня від таких батьків або бабусь/дідусів дитини, і їх історії не можуть залишити байдужими.

Зрада — порушення вірності в любові або в подружжі, це дія, що руйнує любов, яку деякі пари не можуть пережити разом. Як це відбувається? Чому, здавалося б, люблячі та віддані пари зраджують ці стосунки, обманюючи партнера? Ось правда про деякі з найпоширеніших міфів про зраду.

Міф про зраду №1: Чоловіки змінюють частіше за жінок

Можливо, у минулому так і було, але нещодавні дані, зокрема дослідження Університету Індіани 2015 року, вказують на інше. Фактично, чоловіки та жінки зараз перебувають у статистичній нічиї: 20% на 20%. Крістен Марк, доктор філософії, один із вчених, який зробив свій внесок у це знакове дослідження, каже, що зараз більше жінок зраджують, або, можливо, в наш час жінки з більшою готовністю визнають це.

Вчений каже, що причина невірності - не лише інстинкти та прагнення розмножити людську расу. Згідно з дослідженнями Марка, людям стає нудно та цікаво. Незалежно від того, наскільки ви кохаєте свого партнера, секс у 752 раз з ним або з нею, ймовірно, не здаватиметься таким захоплюючим, як заборонений секс з незнайомцем у барі. Ви відчуваєте спокусу і без адекватної стриманості – чи з адекватними дозами алкоголю – ви ступаєте на небезпечну доріжку.

Чому жінки зраджують?

Згідно з психологом доктором Янною Ломаською, є вісім основних причин, з яких жінка зраджує:

Якщо жінка заводить позашлюбного партнера, ці стосунки можуть призвести до необхідності тесту на батьківство.

Міф про зраду №2: Чоловіки, які зраджують, більше не люблять своїх дружин

Клінічний психолог доктор Андра Брош стверджує, що чоловіки, які зраджують, часто все ще дуже люблять своїх дружин. Тоді може виникнути ваша перша думка: "Ну, якщо він так сильно мене любить, як він може чинити так зі мною?"

Чому чоловік обманює?

Як і у жінки, у чоловіка є глибока потреба почуватися потрібним, обласканим та фізично привабливим та бажаним партнером. Брош каже, що чоловіки часто страждають у тиші; вони хочуть почуватися коханими своєю дружиною, але відчувають, що не можуть отримати те, що від неї хочуть. Тому, хоча вони люблять свою дружину та дітей, деякі чоловіки ризикують усім цим, щоб задовольнити ці потреби шляхом зради.

Міф про зраду №3: Якщо партнер один раз зрадив, зраджуватиме постійно

Психолог доктор Діана Кіршнер наполягає, що це твердження є просто міфом: за винятком секс-залежних, часто люди отримують уроки та особистісне зростання від хворобливого емоційного урагану та втрати близькості у відносинах, як наслідок обману.

Як зрозуміти, коли партнер справді вирішив припинити зради? Згідно з Кіршнером, ця людина висловлює справжнє каяття, припиняє спілкування з коханцем чи коханкою, демонструє відданість і готова ходити до сімейного психолога.

Є речі, які може зробити партнер або пара разом, щоб уникнути зрад у своїй сім'ї. Дослідження вченого Д.М.Бас показує, що вжиття активних і позитивних заходів для підтримки здорових відносин є кращим підходом і набагато ефективнішим, ніж пасивно-агресивна поведінка чи прямі загрози. Учасники дослідження заявили, що з більшою ймовірністю утримаються від зрад, якщо їх партнер вживе наступних дій:

Кохання та турбота - фізичні ознаки прихильності, словесні декларації любові та подяки.

Поліпшення зовнішнього вигляду: зусилля щодо покращення зовнішнього вигляду за допомогою фітнесу, нового одягу або макіяжу (для жінок) допомагають підтримувати увагу партнера. Хоча це може здатися банальним, це працює.

Доставляйте задоволення вашому партнеру: це може бути невеликий подарунок, приємний вечір або додаткова сексуальна увага. Це не повинно бути чимось серйозним, але це має велике значення для почуттів партнера.

Висновок

Для більшості пар, які пережили зраду, це було переломним моментом їхніх стосунків. Якщо один із партнерів заплутався і хоче залишитися разом заради дітей чи тому, що справді хоче спільного майбутнього, стосунки можуть бути відновлені. Але задля цього потрібна щоденна праця зі збереження відносин та величезне терпіння.

Автор: Инна Полищук
психолог