Визначення статі з УЗД - порівняно з аналізом ДНК

Визначення статі з УЗД - порівняно з аналізом ДНК

Дата: 03.09.2015

Кожній майбутній мамі хочеться якнайшвидше дізнатися, хто в неї народиться. Слід пам'ятати, що стовідсоткова точність щодо статі дитини з УЗД неможлива.

Кожній майбутній мамі хочеться якнайшвидше дізнатися, хто в неї народиться. Слід пам'ятати, що стовідсоткова точність щодо статі дитини з УЗД неможлива. Через невеликі розміри і рухливість плода стає неможливо отримати чітку картинку потрібної області. З якого терміну можливе точне визначення статі дитини?

Геніталії плода починають формуватися за 5-6 тижнів. Спочатку це статевий горбок, складки та первинний статевий отвір, однакові для чоловічої та жіночої статі. Далі під впливом гормонів вони починають поступово диференціюватись. Помітні відмінності з'являються до 12 тижнів, і раніше цього терміну сказати щось про його поле плоду зовсім неможливо.

Оптимальний час визначення статі – це середина вагітності, 20-25 тижнів. У третьому триместрі ідентифікація знову ускладнена. Дуже часто з великою ймовірністю стать дитини можна визначити і раніше двадцятого тижня – це залежить від її положення, якості апаратури та досвіду лікаря. Мінімальний термін, на якому статеві органи повністю диференційовані та їх можна розглянути – 12 тижнів (КТР 57 мм). Однак є особливість розвитку, з урахуванням якої лікарі не дають точної відповіді на цьому терміні. Справа в тому, що при розвитку жіночих статевих органів може бути таке явище, як набряк статевих губ. Це фізіологічне явище, воно проходить через кілька тижнів, але робить зображення майже невідмінним від аналогічного у випадку хлопчика. Після 14 тижнів ймовірність помилки з цієї причини різко зменшується.

Зворотна помилка - прийняття хлопчика за дівчинку - можливо, якщо статевий член ще не закінчив формування (при малих КТР) або затиснутий між ногами.

Не виключені помилки при визначенні статі з УЗД та на більших термінах. У цьому випадку за статевий член можуть бути прийняті пальці рук або петлі пуповини, а за мошонку – великі статеві губи. Незручне положення плода також перешкоджає отриманню чіткого зображення. У таких випадках лікар або взагалі не повідомляє стать, або якщо все-таки висловить припущення, то зобов'язаний попередити про ймовірність помилки у відсотках.

Для того, щоб точно дізнатися стать, ми рекомендуємо лабораторний аналіз ДНК визначення статі по крові матері.

Автор: Марина Савельева
Молекулярный генетик, биоинформатик