Тест ДНК на батьківство, якщо ймовірні батьки - родичі

Тест ДНК на батьківство, якщо ймовірні батьки - родичі

Дата: 03.08.2017

Не так рідко клієнт повідомляє нам про те, у дитини є два передбачуваних батька, і що ці два батька є біологічними родичами.

Не так вже й рідко клієнт повідомляє нам про те, у дитини є два передбачувані батьки, і що ці два батьки є біологічними родичами. Хоча ДНК у двох передбачуваних батьків-родичів не абсолютно однакова (якщо вони не є близнюками), вони мають досить багато загальної ДНК, щоб утруднити отримання точних результатів тестування на батьківство.

Чи можна робити тест ДНК за таких умов? Так! Ось деякі можливості родинних стосунків та їх вплив на результати тестування.

Якщо ймовірні батьки - брати

Важливо пам'ятати, що хоча брати мають близький генетичний зв'язок, ДНК-профіль кожного брата відрізняється від профілю іншого брата. Шанси двох братів, що не є ідентичними близнюками, збігатися з дитиною в кожному генетичному маркері тесту на батьківство, малоймовірні. Але так як відносини між передбачуваними батьками настільки близькі, ми все ж рекомендуємо, щоб в аналізі ДНК по-можливості брали участь обоє братів. Якщо це неможливо, важливо повідомити в лабораторію, що є два можливі батьки і що вони є братами. У цьому випадку лабораторія може перевірити більше генетичних маркерів, якщо це потрібно. Також бажано включити зразок ДНК матері дитини.

Якщо ймовірні батьки - близнюки

Якщо ймовірні батьки - двійнята
Якщо чоловіки – двояйцеві близнюки, загальної ДНК між ними стільки ж, як і у звичайних братів. Як і в разі аналізу за участю братів - передбачуваних батьків, найкраще, коли обидва чоловіки можуть брати участь у аналізі, а також бажано участь матері для підвищення точності тестування.

Якщо ймовірні батьки - близнюки
У однояйцевих близнюків ДНК однакова, як ви, напевно, знаєте. Навіть з урахуванням сьогоднішнього рівня технологій, генетично диференціювати близнюків для цілей тестування на батьківство практично неможливо і коштувало б неймовірно дорого, оскільки для цього знадобилося б тестування більшості їхніх генетичних маркерів замість стандартних 20-25.

Якщо ймовірні батьки - батько і син

50% ДНК сина надходять від його батька, тому якщо ці два чоловіки є передбачуваними батьками дитини, існує висока ймовірність отримання помилково-позитивного результату, якщо тільки один з чоловіків бере участь у тестуванні. Тому ідеальний варіант – тестування обох чоловіків. Якщо це неможливо, тоді лабораторія має бути заздалегідь повідомлена (щоб можна було провести розширений аналіз), і бажано, щоб мати дитини надала свій зразок ДНК.

Якщо ймовірні батьки - двоюрідні брати, троюрідні і т.д.

Навіть чоловіки, які є двоюрідними братами, не мають достатньо загального генетичного матеріалу, щоб це призвело до хибно-позитивного результату тесту ДНК на батьківство - споріднений зв'язок занадто далекий, щоб спотворити результат.

Висновок

У всіх випадках, коли два передбачуваних батька тісно пов'язані біологічним спорідненістю, найкраще, щоб обидва чоловіки змогли одночасно взяти участь у тесті ДНК. Це буде коштувати у півтора рази дорожче – доведеться доплатити за додаткового учасника-передбачуваного батька. Якщо існує близька генетична спорідненість між можливими батьками, і тільки один з них може або хоче провести тест, важливо повідомити лабораторію про біологічну спорідненість при подачі зразків ДНК, ми зробимо розширений аналіз.

Автор: Марина Савельева
Молекулярный генетик, биоинформатик