Телегонія. Жінка зберігає ДНК від усіх партнерів та передає дитині?

Телегонія. Жінка зберігає ДНК від усіх партнерів та передає дитині?

Дата: 05.07.2017

Чи правда, що жінка зберігає ДНК усіх сексуальних партнерів та передає дитині?

Телегонія - це старовинна концепція, яка пов'язана з ідеєю впливу попередніх сексуальних партнерів на генетичну спадщину потомства. Цей термін походить від давньогрецького слова "tele", що означає "далекий" або "далекий", і "gonia", що перекладається як "нащадок". Таким чином, телегонія буквально може бути інтерпретована як "вплив далеких партнерів".

Ідея телегонії простежується до давнини, коли філософи та міфологи намагалися пояснити різні аспекти успадкування через свої уявлення про шлюб та секс. У різних культурах світу існують міфи та легенди, засновані на ідеї телегонії, що наголошує на важливості цієї концепції в культурному контексті.

Античні філософи, такі як Аристотель, Платон та інші, стосувалися теми телегонії у своїх роботах, пропонуючи свої власні теорії про ефекти попередніх сексуальних партнерів на потомство. Міфологічні персонажі, такі як Геракл та Гілл, стали героями історій, у яких телегонія відігравала ключову роль.

З розвитком генетичної науки у XIX-XX століттях вчені стали більш критично оцінювати ідею телегонії. Експерименти, проведені протягом останніх століть, допомогли зрозуміти механізми передачі генетичної інформації та спростувати міфи, пов'язані з телегонією.

Сучасні генетики та біологи заперечують телегонію. Наукові дослідження сфокусовані на розумінні молекулярних та генетичних процесів, які визначають успадкування, і вони не виявляють доказів впливу попередніх партнерів на генетику потомства. Сучасні генетики та біологи належать до телегонії із сумнівом. Наукові дослідження сфокусовані на розумінні молекулярних та генетичних процесів, що визначають успадкування, і вони не виявляють доказів впливу попередніх партнерів на генетику потомства.

Одним із головних аргументів є те, що генетична інформація передається окремо від кожного біологічного батька через їхні статеві клітини (гамети) – тобто чоловік передає свою ДНК через спертматозоїд.

Автор: Марина Савельева
Молекулярный генетик, биоинформатик