Чи можна зробити тест ДНК з волосся?

Чи можна зробити тест ДНК з волосся?

Дата: 15.11.2022

Одне з найчастіших питань від наших клієнтів: чи можна принести зрізане волосся на тест ДНК? Адже у фільмах показують, як визначають ДНК злочинців, знайшовши єдине волосся на місці злочину.

Щоб відповісти на запитання, чи містить волосся ДНК, придатну для аналізу, ми повинні спочатку зрозуміти, з чого складається волосся.

Склад волосся

Наше волосся в основному складається з білків, відомих як кератин. Кератин також становить більшу частину шкіри, нігтів та копит тварин. Кератин у волокнах нашого волосся є довгими жорсткими білками, що не містять ДНК.

Волоси створюються за допомогою процесу, відомого як ороговіння. Ороговіння відбувається, коли живі клітини, що мають ДНК, перетворюються на міцний матеріал. Це призводить до деградації та руйнування клітинного ядра, яке є основним джерелом ДНК у клітинах. Вчені іноді можуть отримати ДНК із волокон волосся, але не завжди, тому що процес зроговіння має тенденцію руйнувати її.

Але корінь волосяного стрижня містить ДНК. Коріння волосся знаходиться в основі нашого волосся, там, де волокна виходять зі шкіри. Корінь волосся все ще містить живі клітини з ДНК, яку можна витягти та проаналізувати. Тому генетичні лабораторії приймають лише волосся з фолікулами. Для успішного аналізу потрібно 2-7 штук.

Отже, яке волосся можна надавати в лабораторію для успішного тестування?

Можливість отримати результат тесту ДНК залежно від якості цибулин

Щоб зробити тест ДНК, використовуйте волосся з фолікулами або інші матеріали, повний перелік тут.

Автор: Марина Савельева
Молекулярный генетик, биоинформатик