Часті питання про тест ДНК на батьківство

Часті питання про тест ДНК на батьківство

Дата: 03.04.2012

Як робиться тест ДНК? Чи можна провести тест ДНК без матері? І інші питання, що часто ставляться.

Як робиться тест ДНК?

Для аналізу можна використовувати будь-який матеріал, але стандартним є мазки з рота. Мазки з рота можна взяти самостійно - інструкція. Можна також використовувати нестандартні матеріали - кров, нігті, вушну сірку.

Яка точність тестів ДНК?

Тест ДНК - найточніший метод встановлення батьківства. Точність у разі негативної відповіді – 100% (ймовірність батьківство 0%). Точність у разі позитивної відповіді становить 99,9% – 99,99999%. Висновок експертів, що підтверджує батьківство – не може бути зроблений зі 100% ймовірністю, тому що завжди є теоретична ймовірність існування чоловіка з таким же генетичним профілем, як у тестованого батька. Точність тестів, що пропонуються нашою лабораторією - максимальна, яка є у світі на сьогодні.

Чи можна встановити батьківство за групою крові?

Цей метод не є методом встановлення батьківства, групи крові можуть збігтися випадково. Тільки аналіз ДНК може підтвердити та спростувати батьківство. Розрахувати групу крові та резус-фактор дитини

Які стандарти використовуються для забезпечення точності тестів ДНК?

Наша лабораторія суворо дотримується міжнародних стандартів та інструкцій МОЗ. Оскільки ми використовуємо 25 генетичних маркерів, результати зазвичай цілком певні - або 0%, або 99,9+%. Стандартом галузі є 16 маркерів, тому навіть у складних випадках, якщо є мутація, ми забезпечуємо високу точність.

Що таке букальний мазок і чи забезпечує він таку ж точність, як кров?

Букальний мазок береться з рота стерильними ватними паличками. Для взяття мазка потрібно 10-20 секунд круговими рухами потерти паличкою з внутрішньої сторони щоки. Результат тесту ДНК буде такий же точний, як і по крові, тому що ДНК у всіх клітинах одна і та ж.

Чи можна використовувати для мазків звичайні ватяні палички для вух?

Для мазків бажано використовувати стерильні палички, найзручніше придбати набір для взяття мазків у нас у центрах. Однак можна використовувати і звичайні ватяні гігієнічні палички - розкрити нову упаковку перед забором матеріалу та зняти ватяну намотування з одного боку палички. Використовувати 2-4 палички для кожного учасника та покласти у паперові конверти. Докладніше дивіться інструкцію.

Скільки може зберігати мазок, якщо я візьму його вдома і привезу до вас не відразу?

Набір із взятим генетичним матеріалом може зберігатися тривалий час - кілька місяців, проте рекомендуємо не затягувати з його передачею для аналізу, передати протягом 7-10 днів, оскільки з часом ймовірність успішного виділення ДНК зменшується.

Чи можна надіслати мені набір для взяття мазка і результати так, щоб ніхто про це не дізнався?

Ми розуміємо делікатність питання встановлення батьківства. Набір та результати будуть передані Вам найзручнішим для Вас чином. Замовити набір

Чи можна провести тест на батьківство без матері?

Так, зазвичай тест робиться тільки для батька та дитини. Згода матері не потрібна. Однак якщо у тесті бере участь і мати, в деяких випадках точність тесту може бути вищою.

Що, якщо я хочу провести тест ДНК для ще однієї дитини чи ще одного батька?

У тест можуть бути включені додаткові члени сім'ї – ще один батько, дитина, за додаткову плату, вартість такого тесту буде дешевшою, ніж виконання двох окремих аналізів.

З якого віку дитини можна проводити тест на батьківство?

Учасником тесту ДНК може бути навіть немовля. Взяття мазка слини ватяною паличкою - безболісна та нетравматична процедура. Якщо дитина перебуває на грудному вигодовуванні, необхідно, щоб від часу останнього годування пройшло щонайменше години.

Що відбувається зі зразками після проведення тесту?

Ми знищуємо зразки відразу після проведення тесту та отримання результатів. Дані учасників тестування архівуються на певний час.

Як я отримаю результати тесту?

Результати можна отримати в нашому центрі в Києві, або вони можуть бути надіслані поштою, на електронну адресу та повідомлені по телефону або в месенджері. Спосіб видачі результатів ви обираєте під час замовлення тесту.

Як інтерпретувати результати тесту?

У переважній більшості випадків висновок містить однозначний результат. Очікуваний батько або "виключений" або "не виключений" як біологічний батько. Кожен з локусів, що ідентифікують, аналізується окремо, по ньому розраховується індекс батьківства, потім індивідуальні індекси об'єднуються для розрахунку "комбінованого індексу батьківства". Чим вищий комбінований індекс, тим вища ймовірність батьківства. Докладніше…

Як виглядає результат тесту ДНК на батьківство?

Результат тесту ДНК на батьківство є документом на фірмовому бланку з печаткою лабораторії, в якому міститься висновок, яка ймовірність батьківства. Що стосується негативного результату батьківство виключається, ймовірність батьківства складає 0%. У разі позитивного результату батьківство не виключається, його ймовірність 99,9%. Крім висновку документ містить генетичні паспорти тестованих, тобто унікальну для кожної людини інформацію про ДНК.

Що таке комбінований індекс батьківства?

Комбінований індекс батьківства – це число, яке пов?язане з ймовірностю батьківства. Число розраховується на підставі того, наскільки часто зустрічається генетична інформація, знайдена у тестованих у популяції вашої раси. Комбінований індекс батьківства може генерувати 99.999% ймовірності батьківства, і навіть вище. Наприклад, Комбінований індекс батьківства дорівнює 9999987, означає, що шанси передбачуваного батька бути біологічним батьком, становлять 9999987 до одного.

Чи можна використовувати висновок у судових інстанціях?

Висновок, який ви отримуєте для аналізу для особистого користування, не призначений для використання в суді. Такий аналіз проводиться без ідентифікації особистостей. Аналіз для суду робиться з ідентифікацією осіб учасників, тільки він матиме юридичну силу.

Чи конфіденційні результати?

Ваші результати строго конфіденційні і видаються тільки вам персонально, на вказану вами поштову або електронну адресу. Будь-яка інформація щодо аналізу повідомляється лише на номер телефону замовника, вказаний у бланку замовлення.

Чи можна зробити тест анонімно?

Можна ви можете вказати будь-які імена при замовленні тесту або не вказати ніяких.

Чи потрібно мені скерування від лікаря або суду для замовлення тесту ДНК?

Ні, вам не потрібні жодні скерування, це ваше право знати правду.

Чи можна зробити тест ДНК, якщо з якихось причин немає можливості взяти букальний мазок?

Можна зробити тест ДНК за альтернативним нестандартним зразкам ДНК.

Чому ви пропонуєте таку низьку ціну на ДНК-тест на батьківство?

Ми маємо власну лабораторію, і завдяки найновішому автоматизованому обладнанню ми робимо більшу кількість тестів за одиницю часу. А значить, наша мета – залучити якнайбільше клієнтів, а не заробити на одному. При цьому якість тесту на рівні світових стандартів.

Чи можна зробити тест на батьківство до народження дитини?

Так, ми можемо провести пренатальний тест на батьківство. Аналіз, який ми пропонуємо, абсолютно безпечний для плода, батьківство визначається за венозною кров'ю матері та передбачуваного батька. Такий аналіз можливий, якщо термін вагітності не менше ніж 9 повних акушерських тижнів.

Чи змінюється ДНК після переливання крові?

ДНК не змінюється після переливання крові. У разі забору крові протягом 2-3 тижнів після переливання крові є невелика ймовірність того, що вийде змішаний профіль ДНК (небажана ситуація). Але це не проблема при заборі матеріалу з порожнини рота (ротовому мазку - як у нашому випадку), або якщо пройшло більше часу з моменту переливання. Вся донорська кров вичищається на той час.

Чи можна бути впевненим у результаті аналізу ДНК на батьківство, якщо найближчий родич ймовірного батька (батько, син, брат) також може бути біологічним батьком дитини?

У цьому випадку необхідно повідомити нам, що є така ситуація. Якщо немає можливості тестувати обох передбачуваних батьків, ми проведемо розширений аналіз, і розрахуємо шанси на те, що найближчий родич може бути біологічним батьком. У будь-якому випадку ви можете бути впевнені у результаті аналізу.

Що станеться, якщо я самостійно неправильно здійсню забір матеріалу? Чи потрібно мені повторно оплачувати аналіз?

У цьому випадку вам доведеться повторно здати матеріал та доплатити вартість перездачі.

Чому такі швидкі терміни аналізу ДНК? В інших клініках він робиться близько місяця.

У нас собственная лаборатория, мы способны сделать тест ДНК за 1 день. Остальные клиники присылают образцы за границу. Якщо терміновий аналіз, він відправляється негайно і виконується з найвищим пріоритетом.

Очікуваний батько не хоче тестувати ДНК, як мені визначити батьківство?

Для аналізу можна використовувати матеріал родичів батька - батьків, дітей, братів і сестер. Аналіз бабусі, дідусі та онуків такий же точний, як і аналіз на батьківство.

Ймовірний батько знаходиться далеко, в іншій країні. Як зробити тест ДНК?

Матеріал можна взяти самостійно в будь-якій точці світу і надіслати нам для аналізу. Він зберігається довго, кілька місяців. Для судового тесту можна скористатися послугами забору матеріалу будь-яких лікарів, хто візьме на себе відповідальність ідентифікувати особи та підписати протокол.

Автор: Марина Савельева
Молекулярный генетик, биоинформатик